Sporti

Spektakël në Suharekë, dy gola brenda 10 minutave të para

07/08/2020 17:15
nga:M K

Vetëm pesë minuta që nga goli i parë i realizuar nga vendasit dhe mysafirët i barazojnë shifrat.

Mërgim Pefqeli konvertoi me sukses në gol një penallti të fituar në minutën e 10′, përcjell GazetaBlic.

Pritet një ndeshje edhe më interesante në vazhdim, duke parë rëndësinë e pikëve për secilën skuadër.

Lexo edhe: Minuta e pestë dhe vjen goli i parë në Suharekë, ndryshim rezultati në duelin Ballkani – Llapi

Ndërkaq, më poshtë mund t’i gjeni rezultatet e dy takimeve tjera që po zhvillohen në të njëjtën kohë.

11′ Drenica – Ferizaj 2-0

15′ Gjilani – Prishtina 0-1

15′ Ballkani – Llapi 1-1

/GazetaBlic/

08/06/2020 19:58

ZYRTARE: Ballkani “bombardon” merkaton, transferon ish mbrojtësin e kombëtares