Sporti

Spektakël në “Camp Nou”, Messi shënon golin e javës

11/09/2019 21:51
nga:M K

Thjeshtë. Saktë. Bukur. Aq sa portieri nuk e arrinte dot.

Lionel Messi ka shënuar një supergol nga gjuajtja e lirë, vetëm dy minuta pas mysafirët realizuan pikërisht nga e njëjta pozitë, shkruan GazetaBlic.

Kur u mendua se pjesa e parë do të mbyllej me barazim 1-1, një mbrojtës mysafir shkaktoi ndërhyrje të palejuar shumë afër zonës, dhe kuptohet, përgjegjësinë e mori fantazisti, Leo Messi.

Argjentinasi, me milimetra, drejt e në rrjetë.

Ky njëherit ishte edhe goli i epërsisë, me të cilën edhe u mbyll fraksioni i parë.

HT Barcelona – Celta Vigo 2-1

Më poshtë edhe goli i tretë i kësaj pjese:

VIDEO

/GazetaBlic/

08/01/2020 17:50

Gushti i pazakontë, muaji i “çmendur” i futbollit