Sporti

Spektakël në Bernabeo, shënohen dy gola për një minutë

10/30/2019 21:28
nga:M K

Real Madridi ka kaluar në epërsi të dyfishtë përballë Leganes, në duelin që ka filluar vetëm para dhjetë minutash.

Në minutat 7′ dhe 8′, vendasit shënuan dy herë, për t’i ngritur në delirium tifozët vendas, shkruan GazetaBlic.

Fillimisht realizoi Rodrygo, derisa një minutë më vonë shënoi edhe Kross. Interesant është fakti se në të dyja herët asistoi Benzema.

Më poshtë edhe të dy golat, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

1-0

2-0

/GazetaBlic/