Sporti

Spektakël në Bernabeo, dy gola shumë të shpejtë në derbin Real Madrid – Sevilla

01/18/2020 17:30
nga:M K

Janë shënuar dy gola shumë të shpejtë në duelin derbi të La Ligas.

Fillimisht Sevilla ka barazuar rezultatin ndaj Real Madridit në minutën e 67’të. Ishte sërish ai që realizonte në pjesën e parë, por që VAR-i ia mohoi golin, Luuk de Jong, përcjellë GazetaBlic.

Holandezi shënoi bukur me të majtën, për t’iu dhënë një dush të ftohtë tifozëve vendas në Bernabeo. Megjithatë nuk vonoi shumë dhe vendasit rikthyen epërsinë me lojtarin që ua dha epërsinë e parë, Casemiro.

72′ Real Madrid – Sevilla 1-1

Më poshtë të dy golat:

SEVILLA 1-1

REAL MADRIDI 2-1

/GazetaBlic/

09/30/2020 23:21

Sërish minimalisht – Real Madridi arkëton fitoren e dytë radhazi