Sporti

Spalletti: Luajmë shumë dobët – kështu nuk fitojmë dot!

03/14/2019 23:29
nga:Lorik J

Luciano Spalletti u ankua se Inter humbi përqëndrimin menjëherë në ndeshjen ndaj Frankfurt.

Ai beson se skuadra e tij bëri gabime naive – për të lejuar një gol të hershëm të Eintracht Frankfurt që në mënyrë efektive i dha fund kualifikimit të Inter, përcjell GazetaBlic.

Frankfurt ka fituar ndaj Interit me rezultatin 0-1, falë golit të Luka Jovic në minutën e pestë të sfidës kthyese të fazës së eliminimit të Europa Leagues.

“Na mungonte pak nga gjithçka. Humbëm menjëherë bilancin dhe bëmë disa gabime naive, pastaj u nervozuam dhe humbëm edhe më shumë ekuilibrin. U bë një lojë shumë e vështirë “, tha ai për Sky Sport Italia.

“Ne thjesht nuk mund ta mbanim topin. Kam zgjedhur Keita dhe ai nuk kishte luajtur për një kohë, kështu që mungonte përshtatshmëria e ndeshjes dhe ajo vendosmëri na nevojitet.”

“Edhe kur lëvizim topin mes hapësirave, nuk kemi krijuar asnjëherë ndonjë rast. Golii hershëm vetëm ngriti tensionin dhe na bëri të ndihemi sikur nuk kishte asnjë shans për. Ne e humbëm lojën menjëherë “, përfundoi ai.

/GazetaBlic/