Lajme

Sot priten reshje të shiut dhe borës në Kosovë

12/11/2019 07:12
nga:B. D

Sot pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta reshje shiu dhe bore.

Të enjten do të jetë mot i vranët dhe i qetë, ka paralajmëruar IHMK.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

01/19/2020 09:48

​Moti në Shqipëri me shi dhe borë