Sporti

Sot mësohet fati i Kupës së Kosovës

05/19/2020 10:40
nga:M K

Prishtina-Drenica dhe Ballkani-Feronikeli janë çiftet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës për edicionin 2019/2020.

Skuadrat e lartëcekura sot do të kenë një takim me krerët e FFK-së, për të diskutuar mundësinë lidhur me ndryshimin e formës së garave, ku ndeshjet gjysmëfinale do të zhvilloheshin me vetëm një ndeshje, përcjell GazetaBlic.

Ky takim do të fillojë në orët e mesditës ku pritet që edhe të ketë një marrëveshje.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në takim, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Kujtojmë ndërkaq se tashmë shtëpia numër një e futbollit kosovar ka marrë vendim që Superliga e Kosovës të rikthehet me 7 Qershor dhe të përfundojë më 25 Korrik.

/GazetaBlic/

05/19/2020 14:59

Zyrtare: Caktohen datat për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës