Sot mblidhet Kryesia e LDK-së, diskutojnë përbërjen e Qeverisë

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që të mblidhet sot. Kjo parti do të diskutojë përbërjen e Qeverisë së re, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit dhe derisa janë në pritje të publikimit të plotë të arsyetimit të këtij vendimi. Mbledhjen e ka konfirmuar për GazetaBlic, nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova. … Continue reading Sot mblidhet Kryesia e LDK-së, diskutojnë përbërjen e Qeverisë