Lajme

Sonte në Exposé – ‘Lufta’ e Hashim Thaçit për ndarjen e Kosovës

05/30/2019 18:31
nga:Gazeta Blic

Në episodin e tretë, EXPOSE trajton temën për “luftën” e presidentit, Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës.

Sonte në ora 22:00 në transmetim të drejtpërdrejtë të gjithë shikuesit dhe lexuesit e GazetaBlic.com do të mësojnë më shumë rreth asaj se a ka “vdekur” ideja e presidentit, Hashim Thaçi për shkëmbim territoresh.

– Kush thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë kundër ndarejs ose shkëmbimit të territoreve?

– Si do të përfshihet Rusia në marrëveshjen finale Kosovë Serbi?

– Si po lobojnë Hashim Thaçi e Aleksandër Vuciq që të dështoj Samiti i Parisit?

– Kur pritet të zbarkojnë në Kosovë delgacionet nga Berlini dhe Parisi?

– Çka pritet të ndodhë në Samitin e Parisit?

– A pritet që brenda këtij viti të kemi marrëveshje finale me Serbinë dhe a do të nënshkruhet kjo marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë?

– Kush do ta fitoj “luftën” për modelin e marrëveshjes me Serbinë: Hashim Thaçi apo Ramush Haradinaj?

Dokumentari transmetohet sonte në faqen e Facebook-ut të GazetaBlic dhe pas transmetimit mund ta gjeni edhe në kanalin e GazetaBlic në YouTube. Më poshtë mund ta ndiqni promon e përgatitur.

/ © GazetaBlic /

SONTE – 22:00 | EXPOSE | "Lufta" e Hashim Thaçit për ndarjen e Kosovës

SONTE – 22:00 | EXPOSEVDEKJA E PARAKOHESHME E SHKEMBIMIT?A ka “vdekur” ideja e presidentit, Hashim Thaçi për shkëmbim territoresh?Kush thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë kundër ndarejs ose shkëmbimit të territoreve?Si do të përfshihet Rusia në marrëveshjen finale Kosovë Serbi? Si po lobojnë Hashim Thaçi e Aleksandër Vuciq që të dështoj Samiti i Parisit?Kur pritet të zbarkojnë në Kosovë delgacionet nga Berlini dhe Parisi?Çka pritet të ndodhë në Samitin e Parisit?A pritet që brenda këtij viti të kemi marrëveshje finale me Serbinë dhe a do të nënshkruhet kjo marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë?Kush do ta fitoj “luftën” për modelin e marrëveshjes me Serbinë: Hashim Thaçi apo Ramush Haradinaj?Dokumentari transmetohet LIVE në faqen e Facebookut të GazetaBlic!

Publiée par GazetaBlic sur Jeudi 30 mai 2019

03/08/2020 21:41

Ish-Kryesuesi i Bordit të “Infrakos”: Na shkarkuan kundërligjshëm, do ta padisim Qeverinë Kurti