Lajme

Sondazh për zgjedhjet e parakohshme: Vetëvendosje e para, PDK e dyta, LDK në “fund të pusit” (Video)

05/10/2017 21:14
nga:Gazeta Blic

Qytetaret e Kosoves i kane dhane votat e tyne per partite politike ne vend, ne nji matje te opinionit te cilin e ka organizue emisioni Rrokum Roll, ne Televizionin Rrokum qe drejtohet nga Fidan Jupolli.

Kjo matje ka ardhe mbas rrximit te Qeverise sot, mbas mocionit te opozites.

Simbas votimit direkt, qe qytetaret e kane ba si nepermjet telefonit, ashtu edhe nepermjet votimit ne Facebook, ka dale nji rezultat qe per shumekend mundet me qene befasues.

Subjekti politik ma i votuem ka dale Vetevendosje me 1837 vota, e pasueme nga PDK me 767 vota, derisa i treti ka dale koalicioni AAK-Nisma me 739 vota. Ne renditje simbas votave, e katerta parti ne vend ka dale AKR me 330 vota, e pesta LDK me 323 vota, ndersa e fundit ka dale Alternativa me 54 vota.

Ne kete votim kane marre pjese 4 mije e 50 votues./Rrokum.TV

Per ma shume kqyreni emisionin dhe votimet:

09/11/2019 11:30

Muharrem Nitaj i AAK-së e publikon një “sondazh”: Kjo është partia e parë aktualisht!