Sporti

LAJMI I FUNDIT: U infektua me koronavirus nga bashkëlojtari i tij te Kroacia, këto janë të rejat e fundit për Brozovic

11/26/2020 16:40
nga:Mergim Rreci

Mesfushori i Inter, Marcelo Brozovic ka testuar negativisht për koronavirus dhe shpreson të jetë gati në kohë për t’u përballur me Sassuolo në Serie A këtë fundjavë.

La Gazzetta dello Sport raporton se kroati është rikuperuar nga COVID-19 dhe tani do të kryejë testet e nevojshme të fitnesit para se të mund të ribashkohet me grupin në Pinetina.

Brozovic mund të jetë në dispozicion për ndeshjen kundër Sassuolo në Stadiumin Mapei të Shtunën, nëse ai bën procedurat e kërkuara të bëra me kohë, përcjell GazetaBlic.

Testi negativ vjen më pak se dy javë pas rezultatit të tij pozitiv në 13 nëntor gjatë detyrës ndërkombëtare me Kroacinë.

Ka ende dy lojtarë pozitivë për COVID-19 në skuadrën e trajnerit Antonio Conte, pasi portieri Daniele Padelli dhe mbrojtësi Aleksandar Kolarov janë ende jashtë virusit.

/GazetaBlic/