Sporti

Skuadrat me mesataren më të mirë për gol në top pesë ligat evropiane (FOTO)

10/02/2017 13:41
nga:Y.K

Real Madrid nuk është skuadra që i prinë  garës si skuadra e cila ka shënuar mese shumti gola në Evropë.

Kur jemi në muajin tetor e shohim që mesataren më të mirë për gola e ka skuadra italiane Napoli, shkruan Gazeta Blic

Skuadra e trajnerit Sarrit deri me tani ka mesataren 3.6 për gola ndërkohë në pozitën e dytë është skuadra e yjeve Mbappe, Neymar e Cavani, PSG, deri me tani ka mesataren 3.4 dhe top treshen e mbyllë skuadra e madhe spanjolle Barcelona, skuadra e trajnerit Valverde, ka mesataren 3.3.

Më poshtë i keni top 10 skuadrat më mesataren më të mirë në Evropë në këto xhirot e para./Gazetablic.com

 

06/19/2018 11:51

Buffon bëhet me skuadër të re