Sporti

Skuadra e Real Madrid ndaj Club Brugge, pushojnë dy lojtarët kryesorë

12/09/2019 22:49
nga:N S

Ndeshja e fundit e Real Madridit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Club Brugge nuk do të ketë ndikim në pozicionin e tyre në grup, pasi tashmë i është garantuar vendi i dytë.

Kështu që Zinedine Zidane ka vendosur të pushojë plotësisht Sergio Ramos dhe Toni Kroos.

Ata nuk janë në listën e skuadrave, por Gareth Bale dhe Nacho janë përfshirë pasi u rikuperuan nga dëmtimet e tyre përkatëse.

Lista e plotë e skuadrës së Los Blancos për udhëtimin në Belgjikë është si vijon: Thibaut Courtois, Alphonse Areola, Diego Altube, Dani Carvajal, Eder Militao, Raphael Varane, Nacho, Alvaro Odriozola, Ferland Mendy, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde, Isco, etj. Karim Benzema, Bale, Gareth Bale Luka Jovic, Brahim, Vinicius dhe Rodrygo.