Lajme

Skender Hyseni: Kuvendet e shteteve punojnë edhe në gjendje lufte, Vjosa Osmani e njeh Kushtetutën dhe do të sillet konform saj

03/23/2020 20:53
nga:Gazeta Blic

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Skender Hyseni ka theksuar se e gjitha bota është në situatë të ngjajshme sikurse vendi ynë, për shkak të coronavirusi.

Sipas tij, edhe në kohë kufte Kuvendet e shteteve punojnë, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Hyseni ka theksuar se edhe Senati i SHBA-së është në sesionin e rregullt.

”Zonja Osmani është njohëse e mirë e Kushtetutës dhe besoj se ajo do të sillet konform saj”, tha Hyseni në RTV Dukagjini.

Ai k folur edhe për votën kundër të Vjosa Osmanit kundër mocionit, për të cilën kishte raportuar Gazeta Blic.

”Kishte thuajse votë unanime. Ishte publike që Vjosa Osmani ka votuar kundër”, tha ai, duke shtuar se beson që Kryetarja e Kuvendit nuk do të veprojë kundër.

”Të votosh kundër e të veprosh kundër, janë gjëra krejt të ndryshme”, tha ai.

 

Agim Bahtiri me një apel për deputetët: Shtyjeni mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti

09/07/2020 21:45

Nuk ndalet Ramush Haradinaj: “Godet” sërish Avdullah Hotin e Skender Hysenin