Lajme

S’kanë të ndalur tërmetet, sapo ndodhi i gjashti me radhë!

09/21/2019 21:54
nga:Gazeta Blic

Ndonëse në shkallë më të vogla, lëkundjet e tërmetit po vazhdojnë ende në detin Adriatik.

38 kilometra në perëndim të Tiranës, është raportuar për një tërmet të ri, me shkallë prej 3.2 Rihter.

Këto janë lëkundjet e fundit të cilat pritet të vazhdojnë gjatë gjithë natës në Tiranë.

Ndërkohë, është raportuar për dëme të shumta materiale në Tiranë e Durrës.

Po ashtu, ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka bërë të ditur se nga lëkundjet, 68 persona kanë mbetur të lënduar.

11/19/2020 17:00

Koronavirusi “godet” edhe Shqipërinë: 786 raste të reja dhe 11 të vdekur në 24 orët e fundit