Sporti

S’kanë të ndalur penalltitë e golat në ndeshjen Napoli-Genk, ekzekutohet e dyta e shënohet i katërti

12/10/2019 20:33
nga:M K

Goli i katërt në ndeshjen Napoli-Genk, ashtu si i treti, erdhi nga penalltia.

Kësaj radhe nuk ishte Milik, por Mertens, ai që mori përgjegjësinë e ekzekutimit të 11-metërshit, teksa ashtu si bashkëlojtari i tij, ishte i saktë, shkruan GazetaBlic.

Kanë mbetur edhe diçka më tepër se dhjetë minuta deri në fund të takimeve të grupit E, derisa thuajse janë mësuar edhe skuadrat që do të kualifikohen, Napoli dhe Liverpool. Kujtojmë se këta të fundit po udhëheqin 0-2 si mysafirë të Salzburgut.

Më poshtë edhe goli i para pak çasteve:

VIDEO

/GazetaBlic/

12/10/2019 19:02

Gabim i tmerrshëm nga portieri, minuta e tretë dhe gol në ndeshjen Napoli-Genk