Sporti

Skandali seksual në Spanjë, rihapet çështja për dy lojtarët

12/03/2019 19:54
nga:Lorik J

Një çështje që nuk është zgjidhur akoma në Spanjë është ajo e sulmuesit të Celta Vigos, Santi Mina dhe mbrojtësit të Gimnastic Davod Goldar. Gjykata në Almeria ka pranaur se do vazhdojë të ndjekë çështjen penale që u hap ne 2017, ku lojtarët akuzohen për ngacmim seksual ndaj një vajze.

Gjykatësi ka lëshuar një urdhër, me datën 22 nëntor për fillimin e procedurave nga prokuroria, pasi kjo e fundit i kishte mbyllur hetimet për sigurimin e provave për t’i çuar në gjykim dy futbollistët. Kujtojmë që në qershor të vitit 2017, u arrestua Santi Mina pikërisht për ktë akuzë që i bëhej.