Sporti

Simuloi në penalltinë e fituar kundër Kosovës? ‘The Guardian’ e kritikon Barkley-n

09/12/2019 16:55
nga:Ideal

E përditshmja britaneze, ‘The Guardian’ ka përcjell në detaje paraqitjen e mesfushorit Ross Barkley në takimin ndaj Kosovës.

Gazeta atje, ka shkruan një artikull të gjatë për mesfushorin e Chelseas, në lidhje me penalltinë, që sipas analistëve të futbollit në Britani u cilësua si simulim, shkruan GazetaBlic.

Barkley bëri një paraqitjet të mirë për Anglinë në këtë takim – por ky gjest i tij u ironizua dhe nuk u lavdërua aspak nga prestigjiozja në Londër.

Pra, mesfushori në pjesë e dytë u ndalua në zonën e rreptësisë ku edhe u shkaktua penallti, e që nuk u realizua nga sulmuesi, Herry Kane.

Ja LINKU i artikullit të ‘The Guardian’.

/GazetaBlic/