Lajme

Si u rrahën Rama dhe Braçe në ’96, zv/kryeministri nxjerr fotot

05/22/2020 23:45
nga:Gazeta Blic

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka publikuar disa pamje në Instagram, ku tregon si është dhunuar ai dhe kryeministri Rama në vitin 1996.

Nga pamjet duket qartë Rama me hundën e dhunuar dhe Braçe me të nxira në fytyrë.

“Viti 1996. Kryeministri dhe zëvendëskryeministri, njëri publicist dhe aktivist, tjetri kandidat për deputet ditën e zgjedhjeve 26 maj 1996. Kjo është dhunë, kaq!

Po ka dhe ca ditë, do flasim prapë”, shkruan Braçe.