Lajme

Si bëhet politika e brendshme në Kosovë (Video)

02/06/2018 18:51
nga:Gazeta Blic

Afrim Hoti, Profesor i Marrëdhanieve Ndërkombëtare, i ftuem në Ditë Mbas Dite në Rrokum TV, ka thane se, Kosova duhet ngushte me i ndertue raportet me nderkombetaret.

“Bashkesia nderkombetare ka ba shume per Kosoven ne shume aspekte, prandaj na duhemi me bashkepunue ngushte me ta ne krejt çashtjet”.

Keto komente, Hoti i bani tue fole per Gjykaten Speciale per Kosoven.

Gazetari Elhami Ismajli ka fole per takimet e liderëve kosovarë neper darka.

“Keto takime nuk asht qe munden me u quejt si te jashtezakonshme, por pamvaresisht ku takohen, ata duhen me i njoftue qytetaret për ate qe diskutojne”, thote ai.

Edhe Ismajli theksoi se nese SHBA propozon diçka per Kosoven, kjo nuk duhet me u marre me hamendesime nga liderët kosovarë.

Dy mysafirët folen per temat e medhaja, me te cilat perballet Kosova, ndersa shprehen opinionet e tyne se, Kosova duhet me i kalue keto tema, ne menyre qe te ruhen raportet me nderkombetaret dhe te perfitojne qytetarët, si ne rastin e Demarkacionit qe asht e nderlidhun me liberalizimin e vizave./Rrokum.TV

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat