Sporti

Shtyhet një tjetër ndeshje e Premier Ligës, shkak rastet e shumta me koronavirus te skuadra e njohur

01/14/2021 12:42
nga:M K

Aston Villa ka kërkuar nga Premier Liga që ndeshja ndaj Evertonit të shtyhej për më vonë.

E paraparë të luhet të dielën, sfida mund të mos zhvillohet fare, kjo për shkak të rasteve me koronavirus, përcjell GazetaBlic.

Në testet e reja të kryera së fundi, nëntë lojtarë të Villas kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, andaj klubi ka marr vendim që i gjithë stafi së bashku me futbollistët të vetëizolohen.

Edhe ndeshja në FA Cup mes Aston Villes dhe Liverpoolit u mendua që do të anulohej, mirëpo Dean Smith pati një ide tjetër duke mbledhur lojtarët e moshave të reja për të luajtur, me çka pastaj humbën 1-4.

/GazetaBlic/

01/20/2021 21:21

Notat e futbollistëve: Manchester City – Aston Villa