Sporti

Shterpë në “Ramón Sánchez Pizjuán” – Mbyllet pjesa e parë, Sevilla – Barcelona

06/19/2020 22:50
nga:M K

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit derbi të javës së 30 në La Liga, Sevilla – Barcelona.

Ky fraksion përfundoi ashtu siç edhe ia filloi, pra me rezultat të bardhë, 0-0, përcjell GazetaBlic.

Të dyja skuadrat treguan futboll të bukur dhe kërkues, por që nuk arritën dot ta tundin rrjetën e kundërshtarit.

Gjithsesi, 45 minutat e fundit pritet të jenë vendimtare në duelin tejet të rëndësishëm për të dyja palët, në luftën për titull te mysafirët dhe synimet për një vend në zonën Champions te nikoqirët.

HT Sevilla – Barcelona 0-0

Ne do t’iu njoftojmë për çdo risi eventuale në pjesën e dytë, andaj nuk keni nevojë për tjetër kanal të informimit, veçse në GazetaBlic Sport.

08/01/2020 17:50

Gushti i pazakontë, muaji i “çmendur” i futbollit