Lajme

Shtatoreve të ​Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u mbyllen sytë

06/09/2020 19:22
nga:E Sh

Tri shtatoreve të figurave kombëtare që gjenden në sheshet e Prishtinës u janë mbyllur sytë me lecka.

Gjergj Kastriotit- Skënderbeu, Ibrahim Rugovës dhe Zahir Pajazitit, dikush ua mbylli sytë me leckë, kjo si duket për të mos “parë” se çfarë po ndodh në skenën politike vendëse.

KosovaPress doli në vendngjarje për të marrë pamje dhe për të kuptuar se pse ka ndodhur ky aktivitet.

Por në sheshet e Prishtinës nuk u pa ndonjë aktivist që ndërlidhet me këtë simbolik.

12/28/2020 21:51

Deklarata ‘epike’ e Lutfi Hazirit: Pas Ibrahim Rugovës, Isa Mustafa është fituesi më i madh me LDK-në