Cool

Shqiptari sfidon myslimanin në një mënyrë të pazakontë, humb bastin dhe bëhet gazi i botës

12/29/2017 21:39
nga:D.I

Një djalë nga Kosova ka publikuar në YouTube një video të pazakontë. Ai rrëfen se kishte vendosur të sfidonte mikun e tij besimtar të fesë myslimane të vishej me rrobat e babagjyshit të Viti të Ri, në këmbim të diçka që ai do i kërkonte.

Feja myslimane e ndalon festimin e Vitit të Ri, por megjithatë djali ka pranuar duke i bërë mikut të tij kërkesën më të pazakontë. Djali që ka dërguar videon, ka dalë i zhveshur në rrugët e Gjilanit, vetëm me mbathje dhe kanotiere duke u bërë gazi i botës.

Ai ka shkruar për JOQ.al: Pershendetje JOQ, ky shoku im eshte musliman dhe un i bera sfide ne qoft se ky i mbath rrobat e babadimrit un do zhvishem neper qytet, pasi qe feja muslimane e ndalon festimin e vitit te ri. Ky nga inati pranoi dhe un e mbajta premtimin, challenge midis qytetit gjysem nudoo. Gjilan Kosove e Shqiprise.

10/01/2018 19:53

Qytetarin e pyesin nëse i pëlqen Rita Ora apo Dua Lipa, por përgjigja e tij është epike – ja çka thotë!