Shqipëria pësoi tjetër humbje, mundet në miqësore nga Bosnja në “Elbasan Arena” (VIDEO)

03/28/2017 19:52
nga:Gazeta Blic

Kombëtarja shqiptare ka pësuar tjetër humbje.

Shqipëria ka pësuar humbjen e dytë brenda katër ditësh, pasi është mposhtur nga Bosnja me rezultat 2:1 në miqësoren e zhvilluar në “Elbasan Arena”, raporton Gazeta Blic

Kombëtarja e Shqipërisë kështu ka pësuar humbjen e katërt rresht, pas tri humbjeve radhazi në ndeshjet kualifikuese të Botërorit.

Në ndeshjen e zhvilluar në Elbasan, Bosnja kaloi në epërsi pas vetëm shtatë minutave lojë, me golin e sulmuesit Edin Dzeko të shënuar nga penalltia.

Epërsinë mysafirët e dyfishuan me anë të Senad Lulic, i cili realizoi për 0:2, dy minuta para fundit të pjesës së parë.

Kurse, për Shqipërinë në minutën e 69-të të takimit në skenë doli sulmuesi Bekim Balaj, i cili shënoi për 1:2, që në fund doli të jetë goli i vetëm i kombëtares në këtë takim. /Gazeta Blic/