Sporti

Shqipëri – Francë, notat e futbollistëve

11/17/2019 23:08
nga:M K

Franca ka fituar 0-2 për ta siguruar edhe matematikisht vendin e parë dhe kualifikimin tutje në EURO 2020.

Kampionët aktual botëror mposhtën Shqipërinë me rezultat të pastër 0-2, në duelin e zhvilluar në super-stadiumin, “Air Albania Stadium”, shkruan GazetaBlic.

Tolisso e Griezzman mjaftuan për tre pikët vendimtare. Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll ka dalë me notat e futbollistëve, derisa siç edhe mund ta shihni më poshtë, Griezzman me notë fantastike prej 9.2 u vlerësua si më i miri.

/GazetaBlic/

03/01/2020 21:50

Ndodh edhe kjo: Koronavirusi ndalon puthjet në Francë