Lajme

Shpend Ahmeti merr në telefon Albin Kurtin, bisedojnë për masat kundër koronavirusit

03/23/2020 17:48
nga:Norë Kelmendi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe kryeministrti i Kosovës, Albin Kurti, kanë zhvilluar një bisedë telefonike, ku kanë biseduar për bashkëpunimin institucional për masat e reja kundër pandemisë, koronavirus, shkruan GazetaBlic.

Ahmeti përmes një shkrimi në “twitter”, ka thënë se koordinimi i institucioneve është kyç në këtë betejë të përbashkët.

Shkrimi i plotë:

Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin. E informuam njëri-tjetrin për masat e ndërmarra dhe për atë se çka mendojmë se duhet bërë. Koordinimi i institucioneve është kyç në këtë betejë të përbashkët. Por edhe koordinimi i qytetarëve për #rriNshpi edhe më shumë.

06/04/2020 23:26

Thaçi: Sikur t’i pranonte këshillat e mia, Kurti sot do të ishte në zyrën ku ka qenë!