BLIC.TV

Shpend Ahmeti: Komuna e Prishtinës sot s’ka parti, jemi një për të mundur Pandeminë

04/17/2020 22:39
nga:Y I

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti duke folur për dokumentarin Expose ka theksuar se po punojnë 24 orë në shërbim të qytetarëve me aq sa mundem për përballimin e Pandemisë.

Ai theksoi se sot Komuna e Prishtinës ska parti, jemi një për të luftuar Covid 19.

“Jemi 24 orë në funksion të kërkesave të qytetarëve të cilat nuk ndalen me kërkesa nga më të ndryshmet. Drejtohuni tek Komuna e Prishtinës me krejt çka kem ju ndihmojmë, nëse shteti nuk gjindet tash për çka na duhet shteti. Ne si komunë kemi dhënë shembull të mire pra ju kemi treguar të tjerëve se Komuna në kohë Pandemie është një. Komuna e Prishtinës sot nuk ka parti ! Pasi të mbarojë Pandemia do të ulemi të shohim se çka kemi bërë e çka mund të bënimim më mire. Në momentin që do të kalohet kjo krizë do të organizojmë një festival të kafes “ tha Ahmeti për Expose.

Blic Interview Speciale: Nje muaj ne karantine. Kur mund te perfundoj beteja me Covid-19 dhe cilat jane skenaret e mundshme?

Mesazhi i Albin Kurtit per masat e reja kufizuese

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 17 avril 2020

Nënkryetari i Malishevës: Rastet me Koronavirus në këtë komunë fillojnë që nga mosha 4 vjeç!

10/02/2020 21:06

Sekretari i OVL-UÇK-së: Gjykata Speciale nuk ka mandat dhe legjitimitet të funksionojë