Lajme

Shpend Ahmeti ju “këshillon”: Rrini n’shpi, por nëse dilni, respektojeni vendimin e Qeverisë Kurti

03/24/2020 00:19
nga:Gazeta Blic

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti edhe njëherë ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në vend.

Ai duke komentuar përplasjen ndërmjet Qeverisë dhe Presidentit, ka këshilluar qytetarët që mos të dalin fare, raporton Gazeta Blic.

Mirëpo, ka shtuar ai nëse dilni, atëherë respektojeni vendimin e Qeverisë.

“Ju që e keni të domosdoshëm paraqitjen në vend të punës, shkoni para orës 10:00 dhe kthehuni në shtëpi pas orës 16 deri në 20”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

E këtë nuk ua patëm borxh, ama bash hic!

Qytetarë të Prishtinës, vazhdojmë të merremi me sëmundjen. Nesër #rriNshpi sa më shumë që mundeni e posaçërisht në oraret e kufizuara sipas vendimit të qeverisë. Ju që e keni të domosdoshëm paraqitjen në vend të punës, shkoni para orës 10:00 dhe kthehuni në shtëpi pas orës 16 deri në 20.

Nuk keni nevojë me testu institucione për shkak të konfliktit politik që po ndodhë. Më dëgjoni, ruani vetën dhe familjet.

Duhet ta ngadalësojmë virusin. Derisa të shtyhen në Gjykatë Kushtetuese mendoni vec për komunitetin se prapë te kjo betejë do kthehemi. Sonte fleni të qetë!

06/07/2020 21:46

Sot u konfirmuan 10 raste të reja me koronavirus në Prishtinë, Shpend Ahmeti urdhëron mbylljen e tri çerdheve