Lajme

Shpend Ahmeti edhe me një apel

03/30/2020 00:26
nga:Gazeta Blic

I pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se kjo javë do të fillohet me ndihma dhe do të vazhdohet me pako ekonomike.

“Shkoi edhe një javë. Bilanci prej 15 në Prishtinë e 94 në Kosovë i mirë krahasuar me shtetet tjera por aspak arsye për tu relaksuar. Nuk po themi se dy javët e ardhshme janë kritike veç po themi të punojmë bashkë deri ta kalojmë. E do ta kalojmë! Me qetësi e diciplinë”.

“Në Prishtinë këtë javë fillojmë me ndihma e vazhdojmë me pakon ekonomike”, ka shkruar Ahmeti në rrjetin social Facebook.

Dr Fauci: Koronavirusi mund të vrasë deri në 200 mijë amerikanë