Sporti

Shorti më i vështirë i mundshëm për Kosovën

12/02/2018 10:50
nga:M K

Sot me fillim nga ora 12:00 në Dublin të Irlandës do të hidhet shorti për kualifikimet e EURO2020.

55 kombëtare, të ndara në gjashtë vazo do të mësojnë kundërshtarët e fazës së grupeve, shkruan GazetaBlic.

Shpresojmë që ‘verdhë e kaltërit’ të kenë fat në short, pasi i njëjti mund t’i vë djelmoshat tanë përballë kombëtareve të forta.

Spanja, Gjermania, Israeli dhe Greqia, duke mos llogaritur vendet e fundit.

Me këtë grup nuk kemi kurrfarë gjasa, por gjithsesi kombëtarja do të rritej edhe më shumë në të gjitha aspektet, derisa presim deri në ora 12:00 për të parë nëse do të kemi fat apo jo.

/GazetaBlic/

01/23/2019 17:40

Demhasaj: Taksa do të hiqet ndaj Serbisë, ky do të jetë efekti i saj për vendin. Marrëveshja nga dialogu e çon vendin në zgjedhje!