Lajme

Shorti i AAK-së nuk vlejti për Ramush Haradinajn e Shpend Ahmetin

09/06/2019 23:43
nga:M K

Lulzim Leci nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se ky subjekt partiak i cili në garë zgjedhore hynë në koalicion me PSD-në, kanë përfshirë përmes shortit emrat në listën e kandidatëve për deputetë.

Por në Analizën Zgjedhore, Leci tha se ky short, nuk vlejti për numrin 1 dhe 110, të cilat bartin Ramush Haradinaj e Shpend Ahemti, njofton Klan Kosova.

”Gjatë këtyre ditëve kemi bërë punë jashtëzakonisht të madhe”.

”Ne kemi konsultuar edhe njëherë për herë të fundit listën. E kemi pasur listën e gatshmeme që nga dita e djeshme. Lista është përpiluar me short. Është një listë që besojmë në të pasi kësaj liste i prin Ramush Haradinaj”.

”Kjo listë ka deputetë që besojnë në zot. Nuk ka qenë çështje e shortit numri 110 dhe nr 1 por ka qenë shorti për pjesën tjetër të anëtarëve të saj”.

”Të gjithë ata që nuk kanë të drejtë ligjore për të kandiduar nuk janë në listë. AAK ka parimet e saj dhe respekton ligjet që janë të thirrura përmes Kushtetutës së Kosovës”.

12/10/2020 10:14

Nagavci e VV-së shuan zërat: S’ka asnjë diskutim për ndonjë koalicion me AAK-në, zgjedhjet do t’i fitojmë vetëm