Cool

Shoqet rrehen për një djalë, ia shqyejnë faqet njëra-tjetrës

11/22/2019 09:44
nga:Gazeta Blic

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Dundee të Skocisë ku 19 vjeçarja, Danielle Gaffar ka kafshuar në faqe shoqen e saj 18 vjeçare, Kyra Strachan gjatë një sherri për ish të dashurin e Gaffer.

Danielle Gaffar, 19 vjeç, është dënuar me 16 muaj burg pasi ka kafshuar keq në faqe shoqen e saj në një sulm të egër brenda një klubi nate mbrëmjen e 3 shkurtit.

Gaffar kreu sulmin e rëndë ndaj Kyra Strachan, e cila mbeti e tmerruar prej gjestit. Kyra, 18 vjeç, ndodhej në klubin Aura në Dundee, Skoci ku edhe u sulmua nga shoqja e saj.

Kyra-Louise Strachan who was attacked in the Aura nightclub in Dundee on the 2nd Feburary 2019.
Court snatch of Danielle Gaffar arriving for sentencing at Dundee Sheriff Court for biting her friend’s face at a Dundee nightclub

Gjykata e Dundee mësoi se dy vajzat ishin mikesha por ishin grindur për shkak të ish të dashurit të Gaffer.

Gaffar u shpall fajtore për kapjen për flokësh të Strachan, duke e detyruar atë me dhunë të shtrihej në tokë, duke i përlasur fytyrën në dysheme ku i ka vendiosur brrylin në fyt e më tej e ka kafshuar duke i shkaktuar shpërfytyrim të përhershëm në fytyrë.

Fotografitë e tmerrit janë postuar në mediat sociale ku edhe duket një pjesë e faqes së Kyra-s që varet pas sulmit. Ajo gjithashtu pësoi enjtje në fytyrë dhe ballë.