Cool

Shoferi në Audi shkatërron veturën luksoze dhe ikën nga vendi i ngjarjes

04/19/2019 14:21
nga:L I

Audi R8 Spyder V10 me vlerë prej mbi 130 mijë euro u braktis nga shoferi pas aksidentit.

Shoferi i një makine sportive me vlerë prej mbi 130,000 euro u arratis pasi humbi kontrollin dhe u aksidentua në Audi, thonë policia.

Audi R8 Spyder V10 e bardhë shkonte poshtë rrugës përpara se të priste në një shkurre, duke lënë prapa një gjurmë shkatërrimi, raporton “Mirror”, transmeton lajmi.net.

Por shoferi nuk u ngjit dhe u largua nga vendi i ngjarjes pas rrëzimit në Stretford, Manchester të Madh.

Makina sportive u fotografua me pjesën e përparme të saj të prishur, një parakolp të thyer të pasme dhe kapakun e karburantit të tij të hapur.

Pranë saj ishte një shenjë rrugore e vendosur.