Lajme

Shkon në 14 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

01/24/2020 23:19
nga:Mergim Rreci

Nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë në orët e vona të ditës së sotme, shifrat e fundit thonë se kanë mbetur 14 të vdekur, raporton Reuters.

Këtë e ka konfirmuar Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë.

Tërmeti, i shkallës 6.8, goditi provincën Elazig, ku përpos të vdekurve të raportuar deri më tani, ka rrënuar edhe shumë ndërtesa ndërsa raportohet se është ndierë edhe në zonat përreth, transmeton Koha.net.

Ai u shoqërua nga dhjetëra lëkundje tjera.