Sporti

Shkëndija shpallet kampion i Maqedonisë

04/22/2018 18:03
nga:Lorik J

Skuadra e Shkëndijës edhe zyrtarisht është kampion i Maqedonisë.

Ekipi i Qatip Osmanit ka fituar ndaj Shkupit me rezultatin 2-0, me ç’rast edhe ka siguruar edhe matematikisht titullin kampion në Ligën e Maqedonisë, shkruan GazetaBlic

Radenski dhe Ibrahimi kanë shënuar për ekipin e Shkëndijës.

Ky është titulli i dytë i Shkëndijës në Maqedoni.

Më herët, Shkëndija kishte triumfuar edhe në vitin 2011./GazetaBlic/

01/22/2019 09:48

Ky është sekreti i Solskjaer tek Manchester United, ja çfarë ju ka thënë ai lojtarëve