Lajme

Shkarkimi dhe mocioni në parlament, reagon Meta

06/13/2019 15:17
nga:L H

Ndërkohë që mazhoranca vazhdon seancën parlamentare të mocionit për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, ka reaguar ky i fundit.

Meta në një status në Facebook thekson se Shqipëria ka nevojë për reflektim dhe përgjegjësi maksimale të aktorëve politike.

“Shqipëria ka nevojë për reflektim dhe përgjegjësi maksimale nga të gjithë aktorët politikë! Të mos humbasim këtë moment historik për të hedhur një hap përpara drejt Evropës.

Të bëjmë çdo përpjekje për mos-shkëputjen nga përparimi i fqinjit tonë Maqedonisë së Veriut. Çelja sa më parë e negociatave të anëtarësimit detyrim historik për të gjithë ata që duan Shqipërinë si Evropa!”, shkruan Meta.