Cool

Shikuesja ndërpret emisionin: A duhet ti gënjeni që të gjithë?

03/13/2019 16:26
nga:A. R.

Gjatë emisionit të mëngjesit në kanalin televiziv gjerman, ZDF një shikuese nga publiku gjatë transmetimit direkt ka ndërhyrë duke ndërprerë transmetimit.

Gruaja e cila kishte të veshur një jakne me ngjyrë të gjelbert të çeltë dhe me xhinse, iu drejtua udhëheqësve të emisionit, Dunya Hayali dhe Andreas Wunn:

“ A duhet që të gjithë ti gënjeni?”.

Drejtuesit u munduan ta qetësonin situatën. Hayali tha: “ Nuk dihet ende se për çka bëhet fjalë, por duhet të shikojmë se pse reagoi ashtu shikuesja e nderuar”, shkruan Die Welt, përcjellë Klan Kosova.

Hayali dhe Wunn e vazhduan emisionin duke paralajmëruar edicionin e lajmeve.

Më pas ata u deklaruan se nuk e kanë larguar nga emisioni shikuesen por i kanë ofruar të bashkëbisedojnë, lidhur me temën për të cilën ajo preokupohej.

Video më poshtë e incidentit në emisionin e drejtpërdrejtë.

 

Zwischenfall im #ZDFmoma

Während der Livesendung des ZDF Morgenmagazins ist am Mittwoch eine Frau aus dem Publikum auf die Bühne gekommen. Sie drängte die Moderatoren zur Seite und beschimpfte sie. Dunja Hayali und Andreas Wunn boten der Zuschauerin einen Dialog an und gaben, um die Situation zu entschärfen, kurz an die heute-Nachrichten ab. Nach der Sendung gab es ein Gespräch mit der Zuschauerin.

Publiée par ZDF heute sur Mercredi 13 mars 2019