Sporti

Shikoni statistikat e ‘çmendura’ të Gashit dhe Chisoras para meçit

04/20/2019 22:58
nga:Ideal

Janë bërë edhe përgatitjet e fundit për sonte, në duelin e shumë pritur ndërmjet boksierit shqiptar, Senad Gashit dhe kampioni të kategorisë së rëndë Dereck Chisora.

Humbja nga Dillian Whyte ishte një hap prapa për 35-vjeçarin, i cili fillimisht e kishte menduar pensionimin, por menjëherë u tërhoq nga ai vendim dhe tash planifikon të përballet me ish-kampionin e WBO-së, Joseph Parker ose të pamposhturin Oleksandr Usyk.

Ndërsa Gashi i ka fituar 15 nga 17 meçet e tij profesionale dhe të gjitha triumfet i ka arritur me nokaut.

Dy humbjet e tij janë nga Carlos Takam (të cilin e ka mposhtur Chisora në vitin e kaluar) dhe Tom Schwarz (i cili përballet me Tyson Furyn gjatë verës që vjen).

link mund ta gjen meçin e sapo filluar.


/GazetaBlic/