Sporti

Shikojeni edhe njëherë rastin e minutës së 37-të – A e meritoi Messin kartonin e kuq?

07/06/2019 22:14
nga:M K

Messi është përjashtuar me karton të kuq.

Në duelin për vend të tretë mes Argjentinës dhe Kilit, po ndodhin shpesh konfrontime mes futbollistëve, shkruan GazetaBlic.

Një e tillë ndodhi mes lojtarit më të mirë në botë dhe atij të Beshiktashit, Medel.

Kapiteni “gauços” u përjashtua pas një kacafytje me kundërshtarin.

Edhe pse shumica e lojtarëve argjentinas u ankuan për këtë vendim, gjyqtari nuk e ndërroi mendjen.

Më poshtë edhe pamjet:

VIDEO

01/15/2020 10:22

Messi rrëfehet për rivalitetin me Ronaldon