Lajme

Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Shqipëri

03/23/2020 09:05
nga:E Sh

Rëndohet bilanci i viktimave me COVID 19 në Shqipëri. Gjatë mëngjesit të sotëm ka vdekur një pacient 43-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ndodhej në terapi intensive.

Pas rëndimit të gjendjes gjatë mbrëmjes, 43-vjeçari nga Kavaja është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë.

43-vjeçari nga Kavaja, përpos obezitetit nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese.

43-vjeçari është viktima e katërt i prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon dhe një herë qytetarët të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e distancimit social dhe të telefonojnë 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes./Tch/

09/28/2020 20:44

Simptoma më e besueshme për të kuptuar nëse jeni infektuar me koronavirus