Sporti

Shënohet goli i parë në duelin Norvegji – Spanjë

10/12/2019 21:54
nga:M K

Spanja ka kaluar në epërsi ndaj Norvegjisë në takimin që po zhvillohet në Ullevål Stadion të Oslos.

Saul Niguez realizoi menjeherë pas fillimit të pjesës së dytë, gjegjësisht në minutën e 47’të, shkruan GazetaBlic.

Anëtari i Atletico Madridit gjuajti fortë drejt portës nga një top në ajër, e me çka topi i prekur në tokë dekoncentroi portierin, i cili gaboi dhe nuk arriti ta ndalë atë.

Më poshtë edhe goli i para pak çasteve, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

50′ Norvegjia – Spanja 0-1

VIDEO

/GazetaBlic/

01/23/2020 14:54

Konjufca: Kosovës i duhet mbështetja e Norvegjisë