Lajme

Shefi i komandës amerikane vlerëson MPB-në dhe Policinë e Kosovës

01/10/2017 14:28
nga:R A

Ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni, priti në takim të veçantë shefin e komandës amerikane për operacione speciale në Europë, Gjeneral lejtant, Mark Schwartz.

Gjatë këtij takimi u diskutua për trajtimin në aspekte të ndryshme të gjendjes së sigurisë në Kosovë, njofton Klan Kosova.

Gjenerali Schwartz vlerësoi të arriturat e MPB-së dhe Policisë së Kosovës në fushën e rendit dhe ligjit.

Ndërsa ministri Hyseni falënderoi SHBA-të për përkrahjen që i jep Kosovës në këtë fushë.

06/23/2018 14:41

Kërkoi ryshfet, arrestohet një zyrtarë në Gjilan