Lajme

Shefi i stafit të Ramush Haradinajt i reagon Edi Ramës: Me padi po i ndihmon Vuçiqit, do ta humbësh betejën juridike

01/24/2020 19:56
nga:Gazeta Blic

Shefi i stafit të kabinetit të Ramush Haradinajt, Selm Selimi, e ka quajtur padinë e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, drejtuar kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinajt, diverzion politik dhe se me të i ndihmon vetëm presidentit të Serbisë, Alexandër Vuqiç.

“Padia e @ediramaal ndaj @haradinajramush është një diverzion politik prej problemeve reale”, shkruan Selimi në twitter.

Ai ka thënë se me këtë padi i ndihmohet Alexandër Vuçiqit në zgjedhje.

“Nuk ka nevojë që me padi t’i ndihmohet @avucic në zgjedhje”, ka shkruar Selimi.

Në fund, Selimi i premtoi Ramës se ashtu si e humbi betejën politike do ta humbë edhe atë juridike.

“Ashtu si e humbi betejën politike do t’a humb edhe atë juridike. Prej #Konispoli deri në Vërmos ju kemi vvëllezër e motra!”, ka përfunduar Selimi.

Ekspedita amerikane – a mund t’i japë fund Grenell konfliktit të ngrirë?

12/04/2020 22:43

Rama publikon fotografinë e Rugovës dhe Thaçit: Liria ka emër