Sporti

Sheffield – Arsenal, formacionet zyrtare

10/21/2019 20:09
nga:Lorik J

Sheffield United e pret sonte Arsenalin.

Sheffield dhe Arsenal takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së tetë të Premierligë, raporton GazetaBlic.

Emery ka bërë disa ndryshime në formacion, duke inkuadruar kështu Saka në fazën e sulmit bashkë me Pepen dhe Aubameyang.

Ja përbërjet:

Sheffield United XI: Henderson; Basham, Egan, O’Connell; Baldock, Norwood, Lundstram, Fleck, Stevens; Mousset, McGoldrick.

Arsenal XI: Leno; Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac; Xhaka, Guendouzi, Willock; Pépé, Saka, Aubameyang.

/GazetaBlic/