Lajme

SHBA goditet nga stuhia, mbi një milion qytetarë mbeten pa energji elektrike

10/31/2017 19:20
nga:M H

Më shumë se një milion njerëz në verilindje të SHBA-së kanë mbetur pa energji elektrike, si pasojë e një stuhie të fuqishme që ka goditur këtë pjesë të vendit.

Si rezultat i stuhisë së fuqishme, pa energji elektrike kanë mbetur edhe shumë ndërmarrje të biznesit, transmetojnë mediat vendore.

 

12/10/2018 11:51

Amerika mund të luftojë kundër krejt planetit e vetme – dhe prapë do të fitonte