Sporti

Shaqiri dhe skuadra e tij shumë pranë Championshipit

04/16/2018 22:54
nga:Lorik J

Skuadra e Stoke Cityt ka barazuar ndaj West Ham.

Ekipi i Stoke ka barazuar me rezultatin 1-1 ndaj rivalëve të West Ham, shkruan GazetaBlic

Crouch ka shënuar për Stoke, ndërsa Andy Caroll për West Ham.

Ky barazim nuk i hyn në punë Stoke Cityt, pasi ata janë gjithmonë e më afër largimit nga Premierliga.

Tashmë West Ham United ka 35 pikë dhe ndodhet në vendin e 14’të, kurse Stoke City në vendin e 19’të me 28 pikë.

/GazetaBlic/

04/16/2018 20:21

Shaqiri titullar në ndeshjen deçizive të Stoke Cityt