Lajme

Serwer flet për demarkacionin, ka disa fjalë jo aq të mira për Ramush Haradinajn

03/13/2018 12:00
nga:M H

Eksperti i cështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka kurajën për të ratifikuar demarkacionin me Malin e Zi.

“Besoj se mënyra më e mirë për ta zgjidhur çështjen e demarkacionit, është që kryeministri Ramush Haradinaj të ndryshojë qëndrim për këtë marrëveshje, që është në kundërshtim me qëndrimet e tij që i kishte pa ardhur në pushtet”, ka thënë Serwer, përcjell Klan Kosova.

“Më duket se Haradinaj ka mungesë të kurajës që ta bëjë këtë. I dua politikanët me më shumë kurajë, dhe më pak mungesë të vullnetit për t’u marrë me çështje të mëdha”, ka thënë ai për Podgorica Victory.

03/27/2019 00:00

Selmanaj ia kujton Thaçit aferën ‘Pronto’