Sporti

Sërish gol në kryeqytet, mësoni kush ka shënuar

03/04/2020 18:11
nga:M K

Prishtina ka dyfishuar epërsinë ndaj Ferizajt.

Ishte njeriu që e realizoi golin e parë, ai i cili e shënoi të dytin personal dhe të dytin për skuadrën e tij, shkruan GazetaBlic.

Fjala është për Ahmed Januzin, që shfrytëzoi në maksimum një asist fenomenal nga bashkëlojtarët, teksa i vetëm ballë për ballë me portierin nuk e pati të vështirë ta dërgojë topin në rrjetë.

Tani bëhet edhe më e lehtë për kryeqytetasit, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

50′ Prishtina – Ferizaj 2-0

/GazetaBlic/

05/18/2020 21:21

​Rritet numri i të shëruarve në Ferizaj, bie numri i të prekurve!