Sporti

Sergio Ramos bëhet futbollisti i pestë me më së shumti paraqitje te Real Madrid

07/03/2020 12:40
nga:Mergim Rreci

Real Madrid shfrytëzoi të gjithë avantazhin e një skuadre tjetër të Barcelona në garën e titullit LaLiga Santander të enjten në mbrëmje, me Sergio Ramos duke festuar në stilin e tij ndeshjet e  450-të në LaLiga Santander.

Ramos shënoi golin fitimtar vendimtar nga pika e penalltisë në minutën e 12 për të luajtur kundër Getafe pas një ndeshje të vështirë për Los Blancos, përcjell GazetaBlic.

Ai ka paraqitjet e pesta të LaLigës në historinë e Real Madrid pas Raul (550), Manolo Sanchis (523), Iker Casillas (510) dhe Santillana (461).